Krzesło ergonomiczne siodłowe SALLI SWING
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Krzesło ze skórzaną tapicerką wysokiej jakości. Wyposażone w dwuczęściowe siedzisko z fabrycznie ustaloną szerokością szczeliny zapewniającą komfort w użytkowaniu krzesła.
Produkty serii SWING wyposażone są w kołyskowy mechanizm umożliwiający nachylanie się w każdym kierunku bez użycia dźwigni ręcznej. Dzięki temu rozwiązaniu niezwykle łatwe staje się poruszanie i sięganie przedmiotów podczas siedzenia na krześle. Dużym atutem wynikającym z zastosowania mechanizmu kołyskowego jest możliwość wykonywania ćwiczeń aktywujących całe ciało, poprawiających metabolizm i wpływających bardzo korzystnie na samopoczucie użytkownika.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji, krzesła SALLI to wygodne i zdrowe siedzenie.
- Trwałe, ergonomiczne krzesło o kształcie siodła
- Anatomiczne, dwuczęściowe siedzisko bez regulacji szerokości szczeliny
- Skórzana tapicerka wysokiej jakości
- Ręcznie sterowana wysokość
- Aktywna regulacja nachylenia siedziska. Siedzisko podążą za użytkownikiem
- Wysokiej jakości uniwersalne krzesło na aluminiowej podstawie
- Chromowany pneumatyczny cylinder
- Maksymalne obciążenie: 120 kg
- Gwarancja 10 lat
- Produkowane w Finlandii
Rozmiar
Aby wybrać zalecany rozmiar krzesła sprawdź tabelę:
Wzrost użytkownika: | mniej niż 160 cm | 160 cm-180 cm | więcej niż 170 cm |
Rozmiar krzesła: | S | M | L |
Długoterminową misją SALLI jest zmiana kultury siedzenia na świecie i następująca za tym eliminacja chorób i dolegliwości związanych z negatywnymi skutkami tradycyjnego sposobu siedzenia. Salli Systems zmierza do perfekcji jeśli chodzi o zdrowotność, funkcjonalność i komfort, niezależnie od powszechnej opinii lub uprzedzeń.
Firma posiada system kontroli jakości oraz system ochrony środowiska wykonane zgodnie z SFS-EN ISO 9001 (2008) i SFS-EN ISO 14001 (2004) normami EN, a produkty Salli posiadają certyfikaty niemieckiego TÜV.
Dlaczego SALLI
Bóle pleców, barków i szyi? Brzmi znajomo? Według niektórych statystyk, aż 80% ludzi, w pewnym momencie swojego życia, cierpi z powodu różnego rodzaju problemów z kręgosłupem. Tydzień pracy coraz bardziej się wydłuża i nie jest rzadkością 13h dzień pracy - niestety bardzo często w pozycji siedzącej.
Krzesło jak i pozycja w której się siedzi mają istotną wpływ nie tylko na zdrowie, ale także dobre samopoczucie.
Dlaczego zatem krzesło Salli?
Zdrowie fizyczne.
Ergonomiczne siedzisko (w kształcie siodła) krzesła Salli automatycznie kieruje i zmusza ciało siedzącego do przyjęcia naturalnej, prozdrowotnej postawy. Osiągnięcie i utrzymanie takiej pozycji pozwala na efektywną pracę przez cały dzień. Dwuczęściowe siedzisko jest jedynym sposobem na prawidłowe i korzystne dla zdrowia siedzenie.
Energia
Wyprostowana i zdrowa pozycja siedząca wpływa na poziom energii ciała i umysłu. Siedząc na krześle Salli, górna i dolna część ciała swobodnie odpoczywają. Dzięki odpowiedniej pozycji, klatka piersiowa może swobodnie rozszerzać się pogłębiając oddychanie. Poprawione krążenie krwi zmniejsza bóle głowy. Dodatkowo, na krzesłu z mechanizmem kołyskowym, mięśnie pleców i brzucha zaangażowane są do treningu w ciągu całego dnia.
Relaks / Odprężenie
Na krześle Salli masa ciała spoczywa na tzw. guzach kulszowych, a co za tym idzie dolna część pleców może przyjąć naturalne zakrzywienie. Pozycja siedząca, przypominająca pozycję jeźdźca, pozwala plecom uzyskać właściwą postawę (bez zbędnego napięcia mięśni). Dzięki zmniejszonemu obciążeniu kręgosłupa, mięśnie w okolicy szyi i ramion mogą się zrelaksować. Dolna część ciała tworzy złoty trójkąt: siedzisz na guzach kulszowych z nogami znajdującymi się ukośnie z przodu.
Można stwierdzić, że na krześle Salli "siedzi się na stojąco".
Fakty:
Dwuczęściowe krzesło siodełkowe Salli:
łagodzi bóle karku
Na krzesłach Salli siedzi się w pozycji zbliżonej do pozycji jeźdźca na koniu. Przy prawidłowo ustawionej wysokości krzesła i najlepiej w połączeniu z biurkiem Salli, ciało układa się w naturalnej pozycji co pozwala okolicom szyi i barku na relaks.
spala kalorie
Na krzesłach Salli z mechanizmem kołyskowym (Salli SWING i Salli SwingFit) niezwykle łatwo jest poruszać się oraz ćwiczyć mięśnie brzucha i pleców nawet podczas pracy.
zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów ze stawami
Siedząc w prawidłowy sposób na krześle Salli, między udami, a górną częścią ciała tworzy się kąt 135 stopni. Według wielu międzynarodowych badań, jest to jedyny zdrowy sposób siedzenia, ponieważ wówczas poprawia się krążenie w stawach biodrowych oraz kolanowych.
zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji
Przeprowadzono liczne badania na temat impotencji wśród rowerzystów. Użytkownicy jednoczęściowych krzeseł w kształcie siodła zaczynają doświadczać tego samego problemu.
Dwuczęściowe siodełkowe krzesło Salli uwalnia siedzących od uczucia niekomfortowego nacisku na sferę intymną, a dodatkowe pochylenie bioder do przodu, pozwala utworzyć zdrową krzywiznę dolnej części pleców.
pomaga w rehabilitacji mięśni dna miednicy
Wiele kobiet w średnim wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy. Siedząc na krześle Salli Swing można skutecznie aktywować te partie mięśni.
zapobiega cellulitowi
Jedną z przyczyn cellulitu jest złe krążenie krwi. Na siodełkowym krześle Salli mięśnie ud i pośladków nie są spłaszczone tak, jak podczas siedzenia na tradycyjnym krześle.
Wady tradycyjnego siedzenia
Siedzenie na tradycyjnych krzesłach powoduje wiele dolegliwości, które nazywane są "zaburzeniami siedzenia” (SD). Udokumentowano ponad 30 różnych chorób związanych z siedzącym trybem życia. Najczęściej spotykane wymieniono poniżej.
Najbardziej szkodliwe skutki tradycyjnej pozycji siedzącej:
- Zła postawa tylnej części ciała powoduje degenerację tkanek, bóle, osłabienie mięśni pleców, zbyt płytki oddech, słabą aktywność jelit oraz słabe ukrwienie i dotlenienie mózgu.
- Zaokrąglone ramiona i wisząca głowa są przyczynami zespołu napięć mięśni szyi i barku, zespółu napięć oraz syndromu RSI (zwanego zespołem myszy komputerowej).
- Gorszy przepływ krwi i limfy wpływa na cały organizm, powodując obrzęki, żylaki, zmęczenie i bezczynność.
- Osłabiona zdrowotność jelit zwiększa ryzyko wystąpienia hemoroidów, zaparć, stanów zapalnych w jelitach, raka oraz zmniejsza odporność immunologiczną.
- Zdrowotność stawów jest gorsza z powodu utrzymywania kątów 90 stopni w stawach biodrowym i kolanowym, co zwiększa ryzyko zapalenia stawów.
- Okolice narządów płciowych są narażone na stany zapalne (w przypadku kobiet), zaburzenia wzwodu i gorszą jakością spermy u mężczyzn.
- Wygląd użytkownika krzesła tradycyjnego pogarsza się, gdyż nogi stają się grubsze, pośladki ściśnięte, a klatka piersiowa zapada się.
Układ kątów 90/90 stopni wpływa niekorzystnie na stan zdrowia
Niemal każdy użytkownik tradycyjnego krzesła garbi się w trakcie siedzenia. Problem leży w sposobie siedzenia, a nie w użytkowniku. Długotrwałe utrzymanie kąta 90 stopni w biodrach jest trudne. Biodro odchyla się do tyłu, a plecy zaokrąglają się. Opieramy się na oparciu tylko wtedy, gdy bardzo zmęczą nam się plecy. Oparcie jest zwykle używane jako wieszak na płaszcz. Nie ma ono sensu w prawidłowym sposobie siedzenia.
Niektóre tradycyjne krzesła są "ulepszone" przez umożliwienie przechylania siedzenia do przodu. Jednak taka niewielka zmiana kąta w stawie biodrowym nie poprawi postawy, a wręcz może spowodować, iż użytkownicy po prostu zaczną się obsuwać z krzesła i zaobserwują nieprzyjemne ściągnięcie spodni i ucisk na krocze.
Inne wady tradycyjnego siedzenia
- Ogólnie rzecz ujmując, wysokości tradycyjnych stołów znajdują się pomiędzy 72 i 74 cm. Jest to zbyt nisko, nawet na krótkie zadania.
- Z punktu widzenia obsługi klienta, użytkownik tradycyjnego krzesła znajduje się zdecydowanie zbyt nisko w stosunku do klienta stojącego.
- Wielogodzinna nieprawidłowa pozycja użytkownika powoduje niezwykle szybki nawrót problemów kręgów szyjnych i lędźwiowych, które wywołują ból i zaburzenia innych części ciała.
- Ludzie wyglądają niezdrowo i nieatrakcyjnie kiedy siedzą zgarbieni i zbyt nisko.
Sposób siedzenia młodzieży stanie się poważnym problemem w przyszłości.
Obecnie u dużej części młodzieży diagnozuje się chroniczne bóle pleców. Według Salminen (1994), już ponad 50 procent fińskich 16-latków ma zmiany w plecach. Obecnie sytuacja ta może dotyczyć 70- 80%, gdyż czas spędzony na siedzeniu i średnia waga użytkowników wzrosły, a czas spędzony na ćwiczenia ruchowe zmniejszył się. Sytuacja ta może stać się ogromnym problemem zdrowotnym i dotyczyć wszystkich, nie tylko indywidualnych jednostek.